نوشته شده توسط : مهندسین نواندیش

پس از به وجود آمدن هر چیز مهم و سودمندی بلافاصله افرادی سودجو هم وجود دارند که در جهت عکس کار می کنند و درصدد سوء استفاده از آن شیء سودمند بر خواهند آمد یکی از مقوله های مخربی که پس از تولید و توسعه ی کامپوتر ها مطرح شد بحث بدافزارها است، در این مقاله با گروه مهندسین نواندیش گروه تخصصصی طراحی اپلیکیشن اصفهان همراه باشید تا به معرفی وبررسی بدافزارها بپردازیم.

بدافزار چیست؟

بدافزار ها در حقیقت قطعه کدهایی هستند که توسط برنامه نویسان نوشته می شوند و به آلوده کردن و اقدام های پنهانی و خرابکارانه در سیستم ها می پردازند. این بدافزار ها به صورت خواسته یا ناخواسته وارد سیستم ها می شوند و در سیستم باعث ایجاد اشکالاتی می شوند و یا از اطلاعات سیستم ها سوء استفاده می کنند.

عبارت بدافزار ها که ترجمه شده ی  Malware است از ترکیب دو کلمه ی (بدخواه) Malicious و (نرم افزار) Software  ساخته شده و برای نرم افزار هایی به کار می رود که به سوء استفاده و خرابکاری در  سیستم می پردازند.

بدافزار ها می توانند پس از استقرار در سیستم ها به بسیاری از کارهای سیستم مسلط شوند از ارسال ایمیل گرفته تا به دست آوردن و تغییر رمز عبور هاست، پس همانگونه که ملاحظه می کنید بدافزار ها می توانند بسیار خطرساز و مشکل آفرین باشند آن هم درو از چشم صاحب سیستم، پس باید در مواجه شدن با آن ها بسیار مراقب بود و سیستم را در برابر آن ها محافظت نمود.

بد افزار | تروجان | امنیت | هکانواع بدافزارها

بد افزار ها انواع مختلفی دارند و خصوصیت مشترکی که همگی آن ها دارند این است که برای ایجاد مشکلاتی برای سیستم ها و یا سوء استفاده از آن ها ساخته و طراحی شده اند.از مهم ترین مخرب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

ویروس ها (Virus)

ویروس ها بدافزار هایی هستند که به تکثیر خود در قسمت های مختلف سیستم آلوده شده می پردازند، این نوع بدافزار برای اجرا شدن نیاز به یک برنامه ی دیگر و یا یک انسان دارد.

کرم ها (Worm)

کرم ها هم نوعی از این مخرب ها هستند که از طریق حفره های موجود در شبکه ی سیستم ها به آن ها نفوذ می کنند و به خرابکاری هایی در سیستم می پردازند. از جمله یکی از این نوع خرابکاری عبارت است از استفاده از سیستم آلوده جهت حمله به یک سیستم دیکر و انواع و اقسام سوء استفاده های دیگر که از چشم کاربران سیستم ها هم پنهان هستند.

اسب تروجان (Trojan Horse)

به بدافزارهایی که در ظاهر مفید به نظر می رسند و کاربران در استفاده از آن ها سودی برای خود می بینند ولی در واقع شامل یک مخرب کامپیوتری است که در قالب یک برنامه مفید درآمده است تروجان می گویند که نام گذاری این نوع از بدافزارها اشاره به داستان معروف تروا دارد که از اسبی چوبی یا همان اسب تروجان که به ظاهر حامل پیام صلح بود در جهت تسلط بر شهری استفاده شد.

بیشتر بدانید: نکاتی درباره ی واقعیت افزوده اصفهان

جاسوس (Spyware)

بد افزار هایی وجود دارند که برای استفاده های جاسوسی و در حقیقت استخراخ اطلاعات از سیستم های آلوده طراحی و ساخته می شوند به این گونه از بد افزار ها، بدافزار های جاسوسی گفته می شود.

نمونه ای از این بد افزار ها، keylogger ها هستند که پس از اجرا بر سیستم ها، اطلاعاتی را که کاربران آن سیستم تایپ می کنند را ذخیره می کند و حتی می تواند از آن ها فیلم هم تهیه کنند و سپس از بین این اطلاعات، اطلاعات مورد نظر را استخراج کند و از آن ها استفاده ببرند به عنوان مثال اطلاع از رمزهای ورود کاربران و ...

و البته چندین نوع بد افزار دیگر همچون رد گم کن ها که برای پنهان سازی بد افزار ها در سیستم ها استفاده می شود، در پشتی ها که  برای نفوذ راه را برای نفوذ دوباره هکر ها فراهم می کنند و یا تبلیغات نا خواسته که این موارد هم هرکدام سیستم ها و اطلاعات هدف خاص خود را دارند.

ولی حال این مسئله به وجود می آید که چگونه می توان از سیستم ها در برابر بدافزارها محافظت کرد و یا با آن ها مقابله کرد برای پی بردن به این مسئله خواندن مقاله ی راه های مقابله با بدافزار ها برای شما مفید خواهد بود.


در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی سایت در اصفهان می توانید دیگر مطالب موجود در newthink24.com را مرور کنید ...

هم چنین بخوانید:

طراحی سایت اصفهان

سئو اصفهان

 :: برچسب‌ها: طراحی سایت اصفهان , طراحی سایت در اصفهان , طراحی اپلیکیشن اصفهان , سئو اصفهان , واقعیت افزوده اصفهان ,
:: بازدید از این مطلب : 57
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 30 شهريور 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندسین نواندیش

برای طراحی سایت جهت نمایش در سایز های مختلف روش هایی وجود دارد که هریک مزایا و معایبی نسبت به دیگری دارد و باعث تاثیر گذاری روی کاربران می شود با گروه مهندسین نواندیش در این مقاله همراه باشید تا به مقایسه چند روش از روش های طراحی سایت اصفهان و بررسی روش طراحی سایت روان بپردازیم.

انواع روش های طراحی سایت در اصفهان

برای طراحی سایت و نحوه ی تغییرات عوامول مختلف سایت در سایز های مختلف صفحه نمایش و سایز پنجره مرورگر ها چندین ایده و روش وجود دارد از جمله :  ثابت (Fix)، واکنش گرا (Responsive) و روان (Liquid).

طراحی سایت ثابت (Fix)

یکی از این روش ها در طراحی سایت ها طراحی ثابت و بدون تغییر سایز است، در این روش صفحه سایت و المان های موجود در آن در یک سایز مشخص طراحی می شوند و این صفحه در هر سایر دیگری که به نمایش درآید با همان سایز نمایش داده می شود و ممکن است تمامی المان های موجود در صفحه سایت در سایز صفحه ی نمایش قرار نگیرد و برای نمایش و دسترسی به تمامی المان ها باید بر روی صفحه اسکرول انجام شود ولی این روش از طراحی سایت برای نمایش سایت در سایز های مختلف جالب نیست و ذهنیت بدی را در خاطر کاربران و استفاده کنندگان سایت ایجاد خواهد کرد و استفاده از سایت را مخصوصاً در سایز های کوچک با مشکل رو به رو خواهد کرد علاوه بر اینکه امروزه استفاده از انواع گوشی های هوشمند برای بازدید از سایت ها افزایش پیدا کرده، طراحی با این روش آن هم در شرایط امروزی را می توان یک استراتژی اشتباه در نظر گرفت، مگر اینکه سایت فقط برای دسترسی در صفحه دسکتاپ در نظر گرفته شده باشد، این روش طراحی سایت را طراحی به روش Fixed یا ثابت می گویند.

طراحی سایت واکنش گرا (Responsive)

یکی دیگر از روش های طراحی به شکلی است که المان های مختلف طول و عرض و سایز مشخصی داشته باشند و با تغییر سایز صفحه نمایش یا سایز مرورگر این المان ها در فضای موجود جا به جا می شوند و در فضای قابل دسترس با همان سایز های مشخص شده به نمایش در می آیند و در صورتی که سایز صفحه کوچک شده باشد می توان با اسکرول کردن صفحه به صورت عمودی تمام المان های موجود در صفحه ی سایت را مشاهده کرد و یا اینکه المان ها را با توجه به اهمیت شان در صفحه مرتب و سایز بندی کرد که اینکار با استفاده از CSS Media Query ها انجام می شود به این روش طراحی، روش طراحی سایت Responsive گفته می شود.

طراحی سایت روان (Liquid یا Fluid)

اما روش دیگری هم برای عملکرد سایت برای مواجهه با تغییر سایزهای احتمالی وجود دارد که این روش طراحی سایت به روش روان یا Liquid است که مبحث اصلی ما در این مقاله است، استراتژی در این روش به این گونه است که با تغییر سایز صفحه نمایش یا سایز صفحه ی مرورگر، سایز المان های مختلف هم متناسب با سایز صفحه تغییر می کند و سایت در سایز همان صفحه به نمایش در خواهد آمد، در این روش طراحی سایت در همان ابتدا المان های سایت بر پایه ی درصدی از فضای صفحه سایز بندی می شوند که باعث می شود با تغییر سایز صفحه، سایز المان ها هم تغییر کند.

مزایای طراحی سایت روان

کاربر پسند بودن

حفظ تناسب بین قسمت های اصلی سایت

نمایش تمام محتوای سایت در پهنای هر صفحه ای و در سایزهای گوناگون

معایب طراحی سایت روان

ممکن است درصورتی که فضای خالی بین المان ها زیاد باشد با بزرگتر شدن سایز صفحه این فضا های خالی بیشتر شده و باعث یک دید خالی از صفحه سایت شود و سایت خلوت به نظر برسد.

علاوه بر مشکل بالا هماهنگ کردن سایز تصاویر و ویدئو هایی که سایز مشخصی دارند هم خود مانعی برای این روش به حساب می آید.

مشکل دیگر عدم تسلط کامل طراح سایت بر روی سایتی است که با این روش طراحی کرده چرا که او سایت را با سایز پیش فرض خودش طراحی و کامل کرده و نمی داند که در سایزهای مختلف سایت با مشکلی رو به رو می شود یا خیر، البته طراح می تواند سایت را در سایز های مختلف بررسی کند و این مشکل را تا حدودی رفع کند ولی باز می توان گفت این مشکلی است که به شرایطی خاص وابسته است و ممکن است در یکسری از مواقع خاص سایت را با مشکل رو به رو کند همچنین اینکه در سایز های خیلی کوچک جه بلایی بر سر المان های مختلف می آید و آیا اگر شامل متنی است آن متن ها همچنان قابل خواندن خواهد بود یا خیر.


در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر پیرامون طراحی سایت روان و دیگر مطالب مرتبط با سئو اصفهان می توانید مقالات موجود در newthink24.com را مرور کنید ...

هم چنین بخوانید:

طراحی اپلیکیشن اصفهان

واقعیت افزوده اصفهان:: برچسب‌ها: طراحی سایت اصفهان , طراحی سایت در اصفهان , طراحی اپلیکیشن اصفهان , سئو اصفهان , واقعیت افزوده اصفهان ,
:: بازدید از این مطلب : 74
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 30 شهريور 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندسین نواندیش

یک سایت پس از اینکه طراحی و راه اندازی می شود نیاز به بروزرسانی هایی از طرف مدیران آن سایت ها پیدا می کند که برای انجام این کار نیاز است که دوباره به طراح سایت مراجعه شود ولی می توان این کار را برای افراد عادی بسیار آسان کرد و این کار با استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا صورت می گیرد، با گروه مهندسین نواندیش گروه تخصصی طراحی سایت اصفهان در این مقاله همراه باشید تا به بررسی و معرفی سیستم مدیریت محتوا (CMS) بپردازیم ...

سیستم مدیریت محتوا چیست ؟

CMS یک برنامه نرم افزاری روی سرور است که به مدیر سایت این امکان را می‌دهد تا محتوای سایت را بدون نیاز به طراحی دوباره سایت وحتی بدون داشتن دانش برنامه نویسی، تغییر دهد. در واقع طراح اولیه سایت، یک بار سیستم محتوا را طراحی و راه اندازی می‌کند و تعدادی قالب برای صفحات طراحی کرده و آن را روی سایت شما نصب می‌کند. و حال شما به راحتی می‌توانید صفحات دیگری را به آن کم یا اضافه کنید و یا آن ها را ویرایش کنید.

سیستم مدیریت محتوا ترجمه شده ی عبارت Content Management System است که خلاصه شده ی این عبارت، کلمه ی CMS است که برای سایت های پویایی کاربرد دارد که نیاز به بروزرسانی ها و ایجاد تغییرات پس از گذشت زمانی، دارند؛ برای انجام این کار بهتر است که از یک سیستم مدیریت محتوا بر روی سایت استفاده شود.

نمونه هایی از سیستم های مدیریت محتوا

انواع مختلفی از سرویس دهندگان سیستم مدیریت محتوا وجود دارند که طراحان سایت می توانند از آن ها برای طراحی و راه اندازی سایت استفاده کنند از جمله مهم ترین این سیستم های مدیریت محتوا می توان به وردپرس، جوملا و دروپال اشاره کرد که همه ی آن ها با زبان PHP نوشته شده اند و هر یک نسبت به دیگری مزایا  ومعایبی دارد که یک طراح سایت باید هنگام انتخاب سیستم مدیریت محتوا به آن ها توجه کند.

وردپرس یکی از سیستم های مدیریت محتوای بسیار محبوب است که به دلیل وجود تم های متنوع و جالب و همچنین داشتن کنترل پنلی زیبا و کاربر پسند به این محبوبیت رسیده است یکی از فاکتور های مهم در انتخاب سیستم مدیریت محتوا جامعه ی کاربرانی است که از آن سیستم استفاده می کنند چرا که هرچه بر تعداد این کاربران افزوده شود باعث می شود که رفته رفته مطالب آموزشی هم درمورد قسمت های مختلف و پیرامون مشکلات سیستم ایجاد شود که این خود نکته ای مهم به حساب می آید و در حال حاضر وردپرس توسط کاربران بسیار زیادی در دنیا استفاده می شود و مطالب آموزشی بسیاری هم برای آن موجود است . این سیستم هم چنین دارای افزونه یاست سئو نیز می باشد که برای بهینه سازی سایت شما از نظر سئو بسیار موثر است. در صورت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله سئو اصفهان مراجعه کنید.

دیگر سیستم مدیریت محتوا که آن هم به نسبت پرطرفدار است سیستم جوملا است جوملا هم در سطح دنیا از کاربران بسیاری برخوردار است و مطالب آموشی زیادی هم برای آن وجود دارد ولی نکته ای که وجود دارد این است که برای این سیستم تم ها به زیبایی و جذابیت تم های موجود برای وردپرس نیستند. البته این سرویس هم از کنترل پنل قدرتمندی برخوردار است ولی هیچگاه ظاهر و رابط کاربری این سیستم مدیریت محتوا با وردپرس قابل مقایسه نیست.

سیستم مدیریت محتوای دروپال دیگر سیستم محبوب در زمینه ی مدیریت محتوا است که توسط جامعه ی کاربران بزرگی مورد استفاد قرار میگیرد و آموزش های زیادی هم برای آن وجود دارد که با وجود ماژول های مختلف برای طراحی انواع سایت ها، محبوبیتی قابل توجه نزد کاربرانش دارد البته این سیستم نیز معایبی دارد که عبارت است از کمبود تم ها و قالب های رایگان برای این سیستم و همچنین پیچیده بودن ساخت و توسعه ی قالب های این سیستم .

امکانات سیستم های مدیریت محتوا

قابلیتی که همه ی سیستم های مدیریت محتوا برای کاربران فراهم می کنند امکان بروزرسانی و مدیریت تغییرات سایت هایی است که با استفاده از آن سیستم مدیریت محتوا طراحی و راه اندازی شده اند.

از دیگر قابلیت هایی که یک سیستم مدیریت محتوا می تواند داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • قابلیت چند زبانه بودن
 • امکان ایجاد نقشه سایت
 • قابلیت ساخت سایت های فروشگاهی
 • امکان جستجوی مطالب
 • ارائه آمار بازدید صفحات
 • و ...

که در موارد بالا سیستم های مدیریت محتوا می توانند با یکدیگر تفاوت داشته باشند که البته یکی از این موارد که خیلی مهم هم هست بحث امنیت این سیستم ها است که در سیستم های مختلف مدیریت محتوا ممکن است در الگوریتم ها و روش های پیاده سازی شان تفاوت هایی وجود داشته باشد.


در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر پیرامون طراحی سایت در اصفهان  و مطالب مربوط به آن می توانید دیگر مقالات موجود در newthink24.com را مرور کنید ...

هم چنین بخوانید:

طراحی اپلیکیشن اصفهان

واقعیت افزوده اصفهان:: برچسب‌ها: طراحی سایت اصفهان , طراحی سایت در اصفهان , طراحی اپلیکیشن اصفهان , سئو اصفهان , واقعیت افزوده اصفهان ,
:: بازدید از این مطلب : 82
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 28 شهريور 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندسین نواندیش

عوامل مختلفی بر سئوی یک سایت تاثیر گذار خواهند بود که یکی از این عوامل لینک هایی است که در سایت به کار برده می شوند و البته اینکه این لینک ها از چه نوعی هستند با  گروه مهندسین نواندیش معتبرترین گروه تخصصی سئو اصفهان در این مقاله همراه باشید تا به بررسی تاثیر انواع لینک در سئو بپردازیم.

لینک هایی که در سایت ها به کار برده می شود می توانند انواع مختلفی داشته باشند که این نقش ها برای لینک ها از طریق کلمه کیدی rel در کد html مشخص می شود که نوع ارتباط صفحات وب از طریق این لینک ها را مشخص می کند  و برای شناسایی بهتر لینک ها توسط موتورهای جستجو کاربرد دارند.

guide2seo|آموزش سئو

انواع لینک در سئو

در کل لینک ها به دو دسته ی NoFollow و DoFollow تقسیم می شوند. حال اگر سایتی به سایت دیگری لینک بدهد و آن لینک از نوع DoFollow باشد این بدان معناست که سایت به موتورهای جستجو اعلام می کند که سایتی با فلان محتوا را تایید می کند و به آن و مطالبش ارجاع می دهد. ولی اگر این لینک به صورت NoFollow باشد این مفهوم را برای موتورهای جستجو به همراه دارد که سایت مبدا لینک، به مطلبی در سایت مقصد ارجاع می دهد ولی محتوا و فعالیت آن سایت را تایید نمی کند و این کار را به موتورهای جستجو می پردازد وبه عبارت دیگر به موتورهای جستجو این پیغام را می دهد که این آدرس را دنبال نکند.

تاثیر انواع لینک در سئو

همان طور که می دانید و در مقالات قبلی سایت گروه مهندسین نواندیش گروه طراحی سایت در اصفهان به آن اشاره شد لینک های خروجی که یک سایت به سایت دیگری می دهد می تواند بر رتبه بندی سایت تاثیر گذار باشد و در صورتی که این لینک ها حالت مصنوعی و ساختگی به خود بگیرد و این موضوع توسط موتورهای جستجو شناسایی شود باعث می شود که رتبه بندی سایت افت پیدا کند. در حقیقت برای اینکه اعتبار سایت شما بر اثر لینک های خروجی که در سایت شما قرار می گیرد کاهش رتبه نداشته باشد می توانید از لینک های NoFollow برای اینکار استفاده کنید.

البته استفاده از لینک های NoFollow هم درست است که به موتورهای جستجو اعلام می کنند که این لینک ها را دنبال نکنند ولی در حقیقت این لینک ها هم توسط موتورهای جستجو پیگیری می شوند ولی نکته ای که وجود دارد این است که تاثیر این نوع لینک ها در تاثیر سوء داشتن بر سئو سایت ها بسیار کمتر از لینک های DoFollow است.

همان گونه که گفته شد تاثیر لینک های DoFollow در سئو و رتبه بندی سایت چشمگیر است و متخصصان سئو کار معتقدند که در استفاده از این لینک ها باید محتاط بود و این لینک ها باید در صفحات وب سایت به تعداد کمی به کار برده  شوند. چرا که این لینک ها توسط موتورهای جستجو پیگیری و دنبال می شوند و در صورتی که این لینک به صورت نابجا و بدون ارتباط مفهومی با مفاهیم سایت مبدا به کار برده شود، موتورهای جستجو می توانند این عمل را تشخیص دهند و این باعث افت رتبه بندی سایت خواهد شد.البته در صورتی که از این لینک ها درست و بجا استفاده شود این روش یعنی لینک بیلدینگ می تواند تاثیر بسزایی در بهبود رتبه بندی شما برای موتورهای جستجو داشته باشد.

امروزه با هوشمند شدن ربات های موتورهای جستجو در تشخیص اسپمرها بسیاری از وب سایت ها و صفحات مجازی از اینگونه لینک ها جهت لینک های خروجی شان استفاده می کنند. به عنوان مثال در تمامی وب سایت هایی که امکان کامنت گذاری وجود دارد در صورتی که لینکی در کامنت ها بیاید از نوع NoFollow خواهد بود تا به راحتی هر نوع لینکی بر رتبه بندی سایت تاثیر نداشته باشد.


در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد سئو و عوامل تاثیر گذار بر آن و طراحی سایت اصفهان می توانید دیگر مطالب موجود در newthink24.com را مرور کنید ...

هم چنین بخوانید:

واقعیت افزوده اصفهان

طراحی اپلیکیشن اصفهان:: برچسب‌ها: طراحی سایت اصفهان , طراحی سایت در اصفهان , طراحی اپلیکیشن اصفهان , سئو اصفهان , واقعیت افزوده اصفهان ,
:: بازدید از این مطلب : 66
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 28 شهريور 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندسین نواندیش

مبحث بسیار جالب و البته جدیدی که امروزه نوید تغییرات بسیار بزرگی در زندگی آینده بشر را می دهد بحث اینترنت اشیاء است که در این مقاله از گروه مهندسین نواندیش گروه تخصصی طراحی سایت در اصفهان  به معرفی و بررسی مختصری از آن خواهیم پرداخت:

اینترنت اشیاء چیست؟

اینترنت اشیاء فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجودی (انسان، حیوان و یا اشیاء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی، اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می‌گردد. در واقع می توان گفت که اینترنت اشیاء ایده ی طراحی دستگاه های مختلف با امکان برقراری ارتباط بی‌سیم به منظور رهگیری و کنترل هر موجودی از طریق اینترنت و یا حتی از طریق یک اپلیکیشن مخصوص گوشی است.

اصطلاح "اینترنت اشیاء" را کوین اشتون در سال ۱۹۹۹ ارائه کرد. او جهانی را توصیف کرد که در آن هر چیزی، ازجمله اشیای بی‌جان، برای خود هویت دیجیتال داشته باشند و به کامپیوترها اجازه دهند آن‌ها را سازمان‌دهی و مدیریت کنند.

بیشتر بدانید: همه چیز درباره ی طراحی اپلیکیشن اصفهان

چگونگی کارکرد تکنولوژی اینترنت اشیا

در تکنولوژی اینترنت اشیاء ، اشیاء می توانند با هم تبادل اطلاعات داشته باشند و برای هم داده هایی را ارسال کنند این کار با استفاده از تخصیص یک ip و یک شناسه ی یکتا به هر شیء صورت می گیرد که شیء از طریق آن ها می تواند به ارسال داده ها به سمت پایگاه داده بپردازد که این اطلاعات توسط اشیاء دیگر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اشیاء در این تکنولوژی می توانند از طریق امواج رادیویی بی سیم با هم ارتباط داشته باشند و به اینترنت متصل شوند این امواج استاندارد های مختلفی از جمله بلوتوث، وای فای، NFC و ... را شامل می شود.

اینکه اینترنت اشیاء چگونه کار می کند و اشیاء به طور دقیق بر طبق چه پروتکل هایی به تبادل اطلاعات می پردازد بحثی تخصصی است و در حوصله ی این مطلب هم نیست و ما در این جا قصد داریم که به معرفی مختصری درباره ی این تکنوژی نو ظهور بپردازیم. ولی به طور کلی می توان به این موضوع اشاره کرد که در این تکنولوژی اشیاء می توانند به سرویس های مختلف ابری متصل شوند و با آن ها تبادل اطلاعات داشته باشند به همین دلیل است که تکنولوژی رایانش ابری هم در این مقوله کاربرد خواهد داشت.

کاربرد های اینترنت اشیاء

اینترنت اشیاء کاربرد های فراوانی دارد ولی شاید بتوان ملموس ترین آن ها را استفاده از این تکنولوژی در وسایل مربوط به خانه های هوشمند عنوان کرد. یکی از شناخته شده ترین محصولات این حوزه اسمارت هاب شرکت سامسونگ است که نقش مرکزی یک خانه هوشمند را ایفا می کند.

کاربرد دیگر این تکنولوژی در کنترل و ارتباط قسمت های مختلف خودرو هاست از قطعات داخلی خودرو گرفته تا ارتباط خودرویی با خودروی دیگر.

همچنین می توان از این تکنولوژی در مدیریت و کنترل انواع فروشگاه ها استفاده کرد به عنوان مثال می توان تهیه و درخواست سفارش یک فروشگاه را برعهده ی این تکنولوژی گذاشت.

و کاربردهای فراوان دیگر اینترنت اشیاء که هریک در حیطه ی خود بسیار جالب و نو به نظر می رسند و البته نیاز به کار بیشتری برای پیاده سازی دارند.

اینترنت اشیا

تلاش ها و تحقیقات بسیاری برای پیاده سازی و استفاده از  پروژه ی اینترنت اشیاء صورت گرفته که به پیشرفت های خوبی هم منتهی شده است و همچنان هم این تلاش ها ادامه دارد به طوری که شرکت های معتبر و عظیمی درحال کار و تحقیق روی این پروژه هستند که از جمله مهم ترین آن ها شرکت های اپل ، گوگل و سامسونگ هستند که بر روی پلتفرم های مورد نیاز این تکنولوژی و تولید محصولات مرتبط و سازگار با این تکنولوژی کار می کنند و هر یک در حوزه های مربوط به خود به نتایج قابل قبولی هم رسیده اند، به عنوان مثال می توان از پلتفرم Brillo شرکت گوگل نام برد.

نکته ی جالب توجهی که وجود دارد این است که در کشورما هم چندی است که این پروژه کلید خورده و در شهر تهران به عنوان نخستین شهر برای پیاده سازی این تکنولوژی  کارهایی صورت گرفته است، جالب است بدانید که این اقدام در حوزه ی اینترنت اشیاء در سطح خاورمیانه از اولین اقدامات به حساب می آید.


در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره طراحی سایت اصفهان و سئو اصفهان می توانید دیگر مطالب موجود در newthink24.com را مطالعه کنید...

هم چنین بخوانید:

واقعیت افزوده اصفهان:: برچسب‌ها: طراحی سایت اصفهان , طراحی سایت در اصفهان , طراحی اپلیکیشن اصفهان , سئو اصفهان , واقعیت افزوده اصفهان ,
:: بازدید از این مطلب : 84
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 28 شهريور 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندسین نواندیش

به تازگی تکولوژی مطرح شده که ممکن است  نحوه ی استفاده کنونی مردم از کامپیوتر ها را تغییر دهد و آن تولد فضاهای ابری است با گروه مهندسین نواندیش، گروه تخصصی طراحی سایت اصفهان  در این مقاله همراه باشید تا به معرفی و بررسی فضای ابری و کلود بپردازیم.

در ابتدا بهتر است که به معرفی این تکنولوژی بپردازیم، کلود یا ابرالکترونیکی، شبکه ای گسترده از کامپیوترهایی عظیم است که به یکدیگر متصل شده‌اند جهت سرویس دهی و ارائه ی خدماتی به عنوان یک مجموعه از سخت افزارهای و خدمات میزبان برای اجرای برنامه های سبک و سنگین و ذخیره اطلاعات.

ابرها به گونه‌ای پیکربندی می‌شوند تا یک یا چند نوع سرویس به خصوص (نظیر ذخیره‌ی داده، تحویل محتوا، یا اپلیکیشن‌ها) را  به گونه‌ای ارائه کنند که کاربران آن یعنی ما و شما بتوانیم از راه دور به این سرویس‌ها دسترسی داشته باشیم.مهم ترین مزیت استفاده از فضای ابری هم همین نکته است که اطلاعاتی که در فضای ابری قرار می گیرند در نقاط مختلف قابل دسترسی هستند فقط کافی است که با یک وسیله بتوانیم به اینترنت متصل شویم.

رایانش ابری

انواع خدمات فضای ابری

انواع خدماتی که توسط فضای ابری به کاربران ارائه می شود در سه بخش دسته بندی خواهد شد:

خدمات زیربنایی (IAAS)

برخی از فضا های ابری قسمتی از فضای پردازشی خود را در اختیار کاربران قرار می دهند که می تواند شامل امکانات سخت افزاری، پهنای باند شبکه یا ... باشد. به این گونه از خدمات در اصطلاح " اشتراک گذاری زیر مبناها به عنوان یک سرویس " یا (Infrastructure as a Service) گفته می شود.

خدمات زمینه سازی (PAAS)

یک سری از فضاهای ابری هم امکاناتی را برای کاربران فراهم می کنند تا کاربران بتوانند در آن فضا به توسعه ی برنامه ها بپردازند در حقیقت این فضاها نرم افزار های مورد نیاز برای توسعه ی یک نرم افزار را برای کاربران فراهم می کنند و در واقع پلت فرم هایی را در اختیار کاربران قرار می دهد به این روش خدمت رسانی " فراهم سازی فضای کار به عنوان یک سرویس " و یا (Platform as a Service)  گفته می شود.

بیشتر بدانید: واقعیت افزوده اصفهان

خدمات نرم افزاری (SAAS)

یکی دیگر از خدماتی که فضاهای ابری در اختیار قرار می دهند امکان استفاده کاربران از نرم افزار ها است بدون نصب آن ها بر روی وسایل شان، در این روش که شاید بتوان گفت متداول ترین و محبوب ترین روش هم هست کاربران می توانند از نرم افزار هایی که در فضای ابری قرار دارد برای انجام کاهایشان استفاده کنند و نیازی به نصب آن ها بر روی وسیله ی خودشان نباشد و یا حتی ممکن است کاربرانی بتوانند از نرم افزارهایی که بنا به محدودیت سخت افزاری در دستگاهشان با مشکل در استفاده از آن مواجه بودند ، اینک در فضای ابری به راحتی بتوانند از همان نرم افزار استفاده کنند حتی با سخت افزار های خیلی ضعیف.این گونه ازخدمات از فضاهای ابری را هم "ارائه نرم افزار ها به عنوان یک سرویس" یا (Software as a Service ) می گویند.

مزایای فضای ابری

در دسترس بودن در همه ی مکان هایی که پوشش اینترنتی دارند.

کاهش نیازمندی به سخت افزار بسیار قدرتمند بر روی انواع وسایل الکترونیکی

قابل استفاده برای همه ی مردم

دسترسی کاربران به ظرفیت ذخیره سازی نامحدود

قابلیت اطمینان بیشتر داده ها در فضای ابری بدون مشکلاتی از قبیل کرش و ...

دسترسی به آخرین نسخه هر نرم افزار

کاهش هزینه ها

مخاطرات و مشکلات فضای ابری

در نقاطی که اینترنت وجود ندارد یا سرعت کم است استفاده از این سرویس ها را با مشکل روبه رو می کند.

یکی از خطراتی که در این تکنولوژی وجود دارد امنیت است برای اینکه خیال کاربران از استفاده از این تکنولوژی آسوده باشد باید امنیت اطلاعات در فضاهای ابری تضمین شده باشد.

سرعت دسترسی به اطلاعات کمتر نسبت به دسترسی به اطلاعاتی که در حافظه ی دستگاه کاربران قرار دارد.

محدودیت ویژگی های نرم افزارها در این فضا نسبت به نسخه ی دسکتاپ.


در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره طراحی سایت در اصفهان می توانید دیگر مطالب موجود در newthink24.com را مطالعه کنید ...

هم چنین بخوانید:

طراحی اپلیکیشن اصفهان:: برچسب‌ها: طراحی سایت اصفهان , طراحی سایت در اصفهان , طراحی اپلیکیشن اصفهان , سئو اصفهان , واقعیت افزوده اصفهان ,
:: بازدید از این مطلب : 93
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 27 شهريور 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندسین نواندیش

یکی از مواردی که بر روی سئوی سایت تاثیر گذار است لینک بیلدینگ است با گروه مهندسین نواندیش گروه تخصصی سئو اصفهان و طراحی سایت اصفهان در این مقاله همراه باشید تا به بررسی این عامل و تاثیرات آن بر سئو بپردازیم.

به فرایند تولید و ایجاد شبکه ای از بک لینک ها در صفحات وب دیگر سایت ها که باعث بهبود رتبه بندی سایت شما در نتایج موتورهای جستجو می شود لینک بیلدینگ گفته می شود.

تاثیر لینک بیلدینگ بر سئو

نظر های ضد و نقیضی در مورد لینک بیلدینگ برای تاثیر بر رتبه بندی سایت ها مطرح می شود که برخی اینکار را مخرب و یا بی فایده برای سئو معرفی می کنند و برخی دیگر برعکس معتقدند این کار یکی از عوامل بسیار مفید در رتبه بندی سایت ها توسط موتورهای جستجو است و هر یک هم برای این نظراتشان دلایلی را مطرح می کنند و از نظراتشان دفاع می کنند.

آنهایی که با لینک بیلدینگ مخالف اند معتقدند که با استفاده از تولید محتوا و برندینگ می توان به نتایج خوبی در سئو رسید و رتبه بندی سایت را برای موتور های جستجو بهبود داد. درحالی که موافقان روش لینک بیلدینگ این نظرات را مطرح می کنند که درست است که با استفاده از پارامترهایی همچون تولید محتوا می توان به سئوی خوبی دست پیدا کرد ولی انجام این کار برای همه ی سایت ها امکان پذیر نیست همچنین برندسازی را هم یک روش بسیار پرهزینه و نیازمند زمان می دانند و معتقدند با یک روش اصولی می توان کار لینک بیلدینگ را به طور مفید و موثر انجام داد و نتایج فوق العاده ای هم از آن گرفت.

استفاده مناسب از لینک بیلدینگ ها

اینکه چگونه این عمل صورت بگیرد هم بحث های فراوانی دارد ولی غالباً بر این نظر هستند که لینک هایی که از صفحات دیگر برای ارجاع به سایت خودتان استفاده می کنید بهتر است که:

 • دارای متن (Anchor Text) یکسانی نباشند.
 • تعداد این لینک بی حد و اندازه و خیلی زیاد نباشد.
 • در صورت امکان در متن سایتی که به شما لینک می دهد، به کار گرفته شده باشد.
 • سایتی که لینکتان در آن قرار میگیرد اسپمر و مشکوک نباشد.
 • محتوای آن سایت یا مطلبی که در آن لینک قرار میگیرد مرتبط با مفاهیم سایت شما باشد.

پس شخصی که انجام سئوی یک سایت را برعهده می گیرد در صورتی که بخواهد از این کار برای بهبود رتبه بندی یک سایت استفاده کند باید بسیار تحقیق کند و جوانب استفاده از این روش را به خوبی بسنجد چرا که ممکن است این روش برای سایت مورد نظرش اثر مخرب داشته باشد و یا اینکه بر عکس باعث شود سایتی به رتبه و محبوبیت خوبی برای موتور های جستجو و کاربران برسد. پس تصمیم برای استفاده از این روش در سئو نوعی ریسک است که مسئول انجام اینکار با آن مواجه می شود.


در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد سئوی سایت، عوامل مربوط به آن، طراحی سایت در اصفهان می توانید دیگر مقالات موجود در newthink24.com را مرور کنید...

هم چنین بخوانید:

واقعیت افزوده اصفهان

طراحی اپلیکیشن اصفهان:: برچسب‌ها: طراحی سایت اصفهان , طراحی سایت در اصفهان , طراحی اپلیکیشن اصفهان , سئو اصفهان , واقعیت افزوده اصفهان ,
:: بازدید از این مطلب : 82
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 27 شهريور 1396 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مهندسین نواندیش

یکی از مباحثی که در هنگام راه اندازی و طراحی سایت مطرح می شود انتخاب هاست و میزبانی برای سایت است در این مقاله با گروه مهندسین نو اندیش، تخصصی ترین گروه طراحی سایت در اصفهان و طراحی اپلیکیشن اصفهان همراه باشید تا به بررسی و معرفی هاست ها و انواع آن ها بپردازیم.

هاست چیست؟

Host در لغت به معنای میزبان است و در اصطلاح به فضایی گفته می شود که داده ها و کدهای وب ‌سایت ها بر روی آن قرار می گیرند و امکاناتی از قبیل دسترسی به دیتابیس، ارسال و دریافت ایمیل، اجرای کد ها و … را فراهم می کند. این فضا توسط شرکت ‌های هاستینگ بر روی سرورهایشان ایجاد شده و برای میزبانی از سایت ها به مشتریان اجاره داده می‌شود، البته می توان از سیستم های شخصی هم به عنوان میزبان سایت استفاده کرد ولی در این صورت باید سیستم شما به طور 24 ساعته در روز روشن باشد و به اینترنت دسترسی داشته باشد که این عملاً کاری غیر منطقی است همچنین در انجام همین کار هم مشکلات بسیاری وجود دارد که در نهایت کاری که منطقی و معقول به نظر می رسد این است که برای راه اندازی سایت از هاست هایی که برای اجاره و خرید وجود دارند استفاده شود.

انواع هاست ها

هاست ها از نظر نوع سیستم عاملی که با آن کار می کنند به دو دسته ی هاست های لینوکسی و  ویندوزی تقسیم می شوند. البته این به این معنا نیست که کاربران این هاست ها باید روی سیستم شان از سیستم عامل های گفته شده مثل لینوکس را داشته باشند بلکه این دو سیستم عامل هایی هستند که بر روی سرور ها قرار دارند و البته سرورهای لینوکسی نسبت به نوع ویندوزی محبوب تر و پر کاربرد تر هستند.

همچنین نوع دیگری از دسته بندی را هم می توان برای هاست ها در نظر گرفت که آن هم دسته بندی براساس نحوه ی استفاده مشتری از آن ها است بر طبق این دسته بندی، هاست ها به انواع مختلفی مثل هاست های فروشی،  شخصی VPS، رایگان، ابری و ... تقسیم می شوند. که هر کدام از این ها برای کاربری خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت مثلاً هاست های رایگان برای کاربری های محدود که به فضا و سخت افزار قدرتمندی نیاز ندارند می تواند گزینه خوبی باشد ولی در صورتی که شخصی بخواهد سایتش مردمی باشد و توسط کاربران زیادی مورد استفاده قرار گیرد و امکاناتی را ارائه دهد بدیهی است که باید هزینه ای پرداخت کند و هاست مورد نظر با ویژگی های مورد انتظارش را خریداری کند تا به صورت مطمئن میزبانی سایتش را به آن بسپارد.

بیشتر بدانید: سئو اصفهان - سئو چیست؟

کنترل پنل ها

برای کنترل و ایجاد تغییرات در سرور های میزبان کنترل پنل های مختلفی وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و البته وظایف مشترکی را برای کاربران انجام می دهند.

کنترل پنل در فضای هاستینگ شامل یک نرم افزار تحت وب است که اجازه اعمال تغییرات روی فضای هاستینگ را برای کاربران هاست ها فراهم می کند و به عبارت دیگر کنترل پنل ها واسط گرافیکی و رابط بین کاربران و فضای هاستینگ است که امکان مشاهده برنامه های موجود و ایجاد تغییرات را به کاربران می دهد.

با توجه به این که دو نوع هاست لینوکسی و ویندوزی موجود می باشد و در حال استفاده توسط کاربران در نقاط مختلف است این کترل پنل ها هم به دو دسته ی لینوکسی و ویندوزی تقسیم می شوند که البته یکسری از آن ها هم بر روی هر دو نوع کار می کنند.

چند نمونه از معروف ترین کنترل پنل های لینوکسی عبارت اند از: کنترل پنل سی پنل (CPanel)، دایرکت ادمین (Direct Admin) و ال ایکس ادمین (LX Admin).

کنترل پنل های ویندوزی هم وجود دارند که عبارت اند از : هلم (Helm)، اکستند (Extend) و هاستینگ کنترلر (Hosting Controller) وجود دارند.

همچنین کنترل پنل پلسک (Plesk) هم برای استفاده بر روی هر دو نوع سرور لینوکسی و ویندوزی وجود دارد که البته بیشتر برای سرور های ویندوزی به کار برده می شود.


در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد راه اندازی و طراحی سایت اصفهان می توانید دیگر مقالات موجود در newthink24.com را مرور کنید ...

هم چنین بخوانید:

واقعیت افزوده اصفهان:: برچسب‌ها: طراحی سایت اصفهان , طراحی سایت در اصفهان , طراحی اپلیکیشن اصفهان , سئو اصفهان , واقعیت افزوده اصفهان ,
:: بازدید از این مطلب : 75
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 27 شهريور 1396 | نظرات ()

صفحه قبل 1 ... 9 10 11 12 13 ... 14 صفحه بعد